Słowik-Spektakl - Teatr Powszechny

Słowik

(Nattergalen)

Michał Buszewicz

Słowik
OPIS

Tytułowy słowik to niepozorny mieszkaniec lasu, położonego w sąsiedztwie pałacu wielkiego cesarza Chin. O zjawiskowo pięknym śpiewie słowika wiedzą wszyscy, krążą o nim niemal legendy. Zaintrygowany pogłoskami monarcha wydaje polecenie, by sprowadzić niezwykłego śpiewaka na cesarski dwór.
Odtąd skromny, szary, ale obdarzony zapierającym dech w piersiach głosem, słowik wiernie towarzyszy cesarzowi, aż do momentu, gdy jego miejsce zajmie nietypowy podarunek od cesarza Japonii - efektowny mechaniczny słowik, mieniący się klejnotami, lśniący od srebra i złota...
„Słowik" to jedna z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających baśni Andersena. Głęboka i mądra opowieść o wolności i przywiązaniu... O tym, że najcenniejszym skarbem na świecie są przyjaciele i że wygląd zewnętrzny nie ma znaczenia, bo liczy się dobroć, mądrość i blask, jaki nosimy w sobie.

Po klasyczną baśń mistrza gatunku, Hansa Christiana Andersena, przenoszącą nas do pełnego zapachów i barw cesarstwa Chin, sięgnęła Chia-yin Cheng - utytułowana tajwańska reżyser młodego pokolenia, dyrektor artystyczny Puppet & Its Double Theater. Wspólnie z dramatugiem Michałem Buszewiczem przygotowała własną wersję znanej opowieści. Aktorzy sceny Fraszka w spektaklu wykorzystują piękne lalki i maski wykonane na Tajwanie przez tamtejszych artystów.
„Słowik" to pierwsza tego typu produkcja teatralna w Polsce (!), łącząca w sobie nie tylko europejską i azjatycką tradycję, ale także konfrontująca z sobą dwie odrębne kultury i całkiem różne techniki teatralne. Gratka nie tylko tych najmłodszych widzów!




premiera 14.12.2014 (koprodukcja z Puppet & Its Double Theater, Taiwan)

Event Properties

Event Date 14-12-2014 7:00 pm
Event End Date 14-12-2014 8:00 pm
Capacity Unlimited
Individual Price Free
Location Scena Fraszka
reżyseria
Chia-yin Cheng
scenografia
Meng-huan Lin, Mong-Han Liang
scenariusz
Michał Buszewicz
muzyka
Piotr Salaber
kostiumy
Kuan-ying Lee
pojekty lalek
Man-ling Yeh
projekcje
Neng-an Kung
koordynacja wykonania lalek
Mong-han Liang
wykonanie lalek
Yi Ruan, Neng-an Kung (asystenci: Shu-chiao Li, Yu-Wen Weng)
korepetycje muzyczne
Monika Świostek

Magdalena Witczak

.

Paulina Moś

.

Robert Mazurek

.

Alan Bochnak

.

Sprzedaż biletów zakończona
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.