Uliczna ballada-Spektakl - Teatr Powszechny

Uliczna ballada

Teresa Opoka

Uliczna ballada
OPIS

„Przeszłość wcale nie odeszła ani nie umarła. Przeszłość jest teraźniejszością" - mówi jeden z bohaterów „Ulicznej ballady", w której historia nieustannie splata się z teraźniejszością. Wpływa na nią, motywuje, objaśnia...
Akcja sztuki Teresy Opoki, autorki związanej z Ziemią Radomską, rozgrywa się tu i teraz - w Radomiu, w miejscach, które dobrze znamy. Opowieść nawiązuje do wypadków Czerwca 1976 r.
Pani Lodzia, starsza mieszkanka kamienicy przy ulicy Piłsudskiego, miała wygodne i dostatnie życie. Inne niż jej sąsiedzi... Niegdyś dumna i wyniosła, dziś - zgorzkniała i samotna kobieta, nie potrafi pogodzić się z nowymi czasami i otaczającą ją rzeczywistością. Tęskni za tym, co odeszło. Czy po wielu latach przyjdzie jej zapłacić za swą przeszłość?
„Uliczna ballada" to rzecz o naszym mieście, o losach żyjących w nim ludzi, o jego najnowszej historii. I o tym dlaczego powinniśmy być z niej dumni...


fot. M. Strudzińskiprapremiera 9.06.2011

Event Properties

Event Date 09-06-2011 7:00 pm
Event End Date 09-06-2011 8:00 pm
Capacity Unlimited
Individual Price Free
Location Scena Kameralna
Reżyseria i scenografia
Andrzej Sadowski
Sprzedaż biletów zakończona
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.