Wesele-Spektakl - Teatr Powszechny

Wesele

Stanisław Wyspiański

Wesele
OPIS

To nie jest „Wesele" w bronowickiej chacie ani postawiony na piedestale napuszony dyskurs narodowy...
Mikołaj Grabowski i aktorzy Teatru Powszechnego w Radomiu zapraszają Państwa na „Wesele" bliskie naszym czasom. Takie, które mogłoby się odbyć dzisiaj. Kłębi się na nim i kotłuje tętniąca, wielobarwna zbiorowość stanowiąca przekrój naszego społeczeństwa.
Spektakl Grabowskiego próbuje nazwać zagrożenia, które i dla Wyspiańskiego i dla nas są nadal widoczne na każdym kroku - brak jedności, wzajemna nieufność, nadmierna emocjonalność, obarczanie innych odpowiedzialnością za własne niepowodzenia, spory o to, kto zawinił, dlaczego inni mają lepiej niż my... Tacy jesteśmy my, Polacy. Wtedy... I dzisiaj?

Spektakl brał udział w Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa" realizowanym dla uczczenia przypadającego w 2015 roku jubileuszu 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Konkurs organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

     
           
Czas trwania: 1 godz. 45 min.

 

fot. M. Grabowskipremiera 20.09.2014

Event Properties

Event Date 20-09-2014 7:00 pm
Event End Date 20-09-2014 8:00 pm
Capacity Unlimited
Individual Price Free
Location Duża Scena
Opracowanie tekstu, reżyseria i opracowanie muzyczne
Mikołaj Grabowski
Scenografia
Katarzyna Kornelia Kowalczyk
Światła
Michał Grabowski
Sprzedaż biletów zakończona
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.