Wszystko o kobietach-Spektakl - Teatr Powszechny

Wszystko o kobietach

Sve o zenama

Miro Gavran

Wszystko o kobietach
OPIS

Jest prawda stara jak świat, że kobiety są z Wenus, co sprawia, że ich zachowania bywają iście kosmiczne, podyktowane specyficzną logiką i niezgłębioną kopalnią ekstremalnie zmiennych uczuć.
Prawdziwa kobieta jest dla mężczyzny odległą, totalnie niepojętą i najbardziej pożądaną planetą, która w mgnieniu oka potrafi przeobrazić się z wrażliwej, uduchowionej romantyczki w twardego, niezłomnego wojownika o stalowym spojrzeniu, z niezdecydowanej kobietki w konsekwentnego pragmatyka, z naiwnej kury domowej w wyrafinowanego gracza, z najczulszej kochanki w śmiertelnego wroga, z brzydkiego kaczątka w symbol seksu, a nawet... ze starej kobiety w młodą dziewczynę.
„Wszystko o kobietach" nie byłby spektaklem o pochodzącej z Wenus żeńskiej połowie ludzkości, gdyby podobnych cudów transformacji w nim zabrakło. Trzy aktorki wcielają się tu w 15 postaci: od sepleniących dziewczynek po pensjonariuszki domu spokojnej starości. Wszystko po to, by pokazać bogatą, złożoną, różnorodną i intrygującą przestrzeń kobiecego świata, pełnego niedopowiedzeń i bolesnych wyznań, tajemnic i plotek, wzruszeń i fantastycznego humoru. I aby powiedzieć co nieco nie tylko... o kobietach.

ak

fot. Marian Strudziński, Kamil Strudzińskipremiera 23.05.2009

Event Properties

Event Date 23-05-2009 7:00 pm
Event End Date 23-05-2009 8:00 pm
Capacity Unlimited
Individual Price Free
Location Scena Kameralna
Przekład
Anna Tuszyńska
Reżyseria
Krzysztof Olichwier
Opieka artystyczna
Zbigniew Rybka
Scenografia
Iza Toroniewicz
Muzyka
Grzegorz Jabłoński

Ewa Trochim

Anita, Hania, Maria, Binia i Matylda

Agnieszka Wilkosz

Jolka, Ola, Janka, Dzidzia i Luiza

Sprzedaż biletów zakończona
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design