Zemsta-Spektakl - Teatr Powszechny

Zemsta

Aleksander Fredro

Zemsta
OPIS

Kłótnia o mur, walka o zamek, spór o miedzę. Niekończące się swary o to, kto ma rację. Sąsiedzka wojna dla zasady. Nieważne po czyjej stronie jest słuszność, ważne czyje będzie na wierzchu. Waśnie o sprawy ważne i błahe. Brak zgody na coś lub kogoś, brak zgody z kimś. Skąd my to znamy? Z literatury, filmu... i oczywiście z autopsji. Konfliktowość jest ważną częścią naszej narodowej natury. Tym razem ten temat zagości na teatralnych deskach.

Tuż po wakacyjnej przerwie zapraszamy Państwa na premierę „Zemsty" Aleksandra Fredry w reżyserii Krzysztofa Babickiego. Brawurowa realizacja znakomitej klasycznej komedii. Barwni bohaterowie. Finezyjny, celny dowcip. Piękny wiersz. Popisowe role aktorskie. I spotkanie z naszymi narodowymi przywarami, które rozśmieszają do łez. I nie zmieniają się od wieków...


fot. M. Strudzińskipremiera 17.09.2011

Event Properties

Event Date 17-09-2011 7:00 pm
Event End Date 17-09-2011 8:00 pm
Capacity Unlimited
Individual Price Free
Location Duża Scena
Reżyseria
Krzysztof Babicki
Scenografia i kostiumy
Sławomir Smolorz

Arkadiusz Głogowski

Rejent Milczek

Janusz Łagodziński

Papkin

Karolina Michalik

Klara

Włodzimierz Mancewicz

Dyndalski

Michał Górski, Jakub Kryształ

Perełka, Mularz

Sprzedaż biletów zakończona
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.