Alan Bochnak - Teatr Powszechny

Zespół artystyczny

Alan Bochnak
Alan Bochnak

Alan Bochnak

KILKA SŁÓW+

Alan Bochnak - aktor, wokalista.

Absolwent Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia PRO MUSICA w Krośnie A. i A. Münzbergerów. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu.
Już jako uczeń występował w wielu krajach Europy, m.in.: Francji, Anglii, Włoszech, Węgrzech, Finlandii.
W latach 2008-2009 doskonalił swoje umiejętności w rzeszowskim Studio Aktorskim Grzegorza Pawłowskiego.
Występował wspólnie ze Studiem Baletowym Leili Arifuliny w Rzeszowie oraz współpracował z zespołem Trzecia Zmiana w Wiedniu, rozpoczynając solową karierę recitalową, m.in. Ona jest ja, O’Mylony czy Czarno – białe piosenki.
Wraz z Teatrem Sztuk z Wrocławia zdobył dwie główne nagrody na Skena Up International Students Film And Theatre Festival w Kosowie wcielając się w główną rolę Józefa K. w spektaklu Akt 1925.
Współpracując z Fundacją Jaśka Meli Poza Horyzonty, był współtwórcą i wykonawcą dwóch widowisk muzycznych Musicalowa Podróż Poza Horyzonty (Teatr Ludowy w Krakowie) oraz Diversity Rock Opera (Opera Krakowska).
Wystąpił podczas gali Poland Business Run 2017 w Krakowie w spektaklu Musical & Opera jako solista Beyond Musicals. 

W latach 2012-2016 był aktorem Teatru Powszechnego im.  J. Kochanowskiego w Radomiu.
Do 2019 r. był aktorem Teatru im. A. Sewruka w Elblągu gdzie został dwukrotnie nominowany do corocznej nagrody Aleksander w kategorii Najlepsza Rola Męską za postać Toma Delaneya w Premierze Norma Fostera w 2019r. (reż. M. Połatyński) oraz za postać Herr Flicka w ‘Allo ‘Allo w 2018r. (reż. J.Tomaszewicz). Współpracuje także z Operą Krakowską i innymi scenami w kraju.

Do najważniejszych ról teatralnych zalicza Jonka w Cudzie Mniemanym czyli Krakowiakach i Góralach (reż. E. Wesołowski, 2016), Herr Flicka w ‘Allo ’Allo (reż. J. Tomaszewicz, 2017), Panpłomyka w Niepodobnym obyczajem (reż. A. Sadowski, 2015) czy Anioła w Dybuk czyli demon z Marianpola (reż. J. Wiśniewski 2014).

To młody, ambitny artysta, który stale poszukuje dróg rozwoju zawodowego, nie zamykając się przy tym w utartych schematach. Jest wszechstronnie uzdolniony i podejmuje kolejne wyzwania wymykając się jakimkolwiek kategoriom; dlatego widzowie zapamiętują go często jako mieszankę charyzmatycznego romantyka z duszą zbuntowanego śpiewaka.

 

WYKSZTAŁCENIE+
DROGA ZAWODOWA+
ROLE TEATRALNE, FILMOWE I TELEWIZYJNE+
INNE+
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design