Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
odwołane spektakle (Radom)

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń na warsztaty dla uczniów: nowe media, dziennikarstwo, teatr!

Uczniowie liceów, techników, szkół branżowych, studenci - zapraszamy do udziału w niesamowitej przygodzie! Jeśli chcecie wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim nie tylko jako widzowie, jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda życie teatru i jego twórców od nieoczywistej strony, jeśli macie chęć relacjonować wydarzenia i poznać zasady działania mediów – to jest propozycja dla Was!

Rozpoczynają się warsztaty, których kulminacją będzie udział w Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim w dniach: 8-15 października 2022 r.

Zgłoszenia można przesyłać do 16 września. Z osobami zakwalifikowanymi skontaktujemy się drogą mailową. Daty i godziny zaproponowane w harmonogramie są propozycjami (w miarę możliwości będziemy dopasowywać do możliwości uczestników).

Harmonogram spotkań:

 • Warsztat 1.: 19 września, miejsce: Muzeum Witolda Gombrowicza, Wsola, godz.: 16:30 (czas trwania około 1,5 godz.)
  Temat: Wizerunek pisarza i człowieka. Wizyta w Muzeum Gombrowicza we Wsoli; przygotowanie merytoryczne do relacjonowania Festiwalu.
  Prowadzenie dr Robert Utkowski, Muzeum Gombrowicza we Wsoli
 • Warsztat 2.: 28 września, środa, miejsce: Pracownia Nowych Mediów, Daszyńskiego 5, godz.: 16:30 (czas trwania - około 1,5 godz.)
  Temat: Dziennikarstwo i multimedia. Wywiady, relacje, newsy, sondy.
  Prowadzenie Katarzyna Gaczyńska, 7 LO Radom, Pracownia Nowych Mediów
 • Warsztat 3.: między 3. a 7. października - Teatr Powszechny, Pracownia Nowych Mediów, przestrzeń miejska, godziny do ustalenia
  Temat: Zajęcia praktyczne – wywiady z aktorami, reżyserami, uczestniczenie w próbach do spektaklu w Teatrze Powszechnym w Radomiu, realizacja materiałów multimedialnych (przygotowanie, nagranie, montaż)
  Prowadzenie: Katarzyna Gaczyńska, 7 LO Radom, Pracownia Nowych Mediów, Krzysztof Ziembicki, Pracownia Nowych Mediów, Jarosław Basaj, ZSB Radom
 • Warsztat 4.: 4 października 2022 r., miejsce: Teatr Powszechny, godzina do ustalenia (czas trwania około 3 godz.)
  Temat: TikTok, Instagram, Facebook. Jak wykorzystać social media podczas Festiwalu?
  Prowadzenie dr Karol Jachymek, Uniwersytet SWPS Katedra Kultury i Mediów

 • Warsztat 5.: 8-15 października, miejsce: Teatr Powszechny w Radomiu, podczas Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego redakcja pisma „Festiwalowa” – realizacja i publikowanie materiałów multimedialnych (tiktok, instagram strona www).
  Prowadzenie: Katarzyna Gaczyńska, 7 LO Radom, Pracownia Nowych Mediów, Jarosław Basaj, ZSB Radom

Organizatorzy:

 • Zespół Szkół Budowlanych,
 • Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego,
 • Pracownia Nowych Mediów,
 • 7. Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego
 • Muzeum Witolda Gombrowicza

Formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/kqyS4UFqBf3ciJ3M9

PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.