Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
Image

(…) Znakomita reżyseria i pomysłowa, wesoła scenografia to największe atuty „Przygód Pędrka Wyrzutka”. (…) Na inscenizację wydano bardzo mało pieniędzy, a jednak przedstawienie zachwyca bogactwem pomysłów reżyserskich i dekoracji.
Reżyser Małgorzata Bogajewska dokonała znakomitej adaptacji książki Stefana Themersona i świetnie rozdzieliła role między aktorów, których na scenie występuje zaledwie czterech. Korzystając z magii teatru, aktorzy wcielają się w kolejnych bohaterów bajki. Dzięki temu po raz pierwszy na deskach radomskiego teatru Jan Krzysztof Szczygieł mógł zaprezentować całą gamę swoich aktorskich umiejętności. Znakomicie bawili się granymi postaciami Andrzej Bieniasz i Danuta Dolecka. Jedynie tytułowy bohater Pędrek Wyrzutek nie musiał co chwilę zmieniać kostiumów. W tej roli został obsadzony Jarosław Rabenda i zagrał ją znakomicie.

/ZB/, Udana premiera w teatrze, „Echo Dnia” 2003, nr 4 z dn. 6.01.

 

(…) Przygotowując spektakl dla najmłodszych widzów, autorka adaptacji i reżyser Małgorzata Bogajewska musiała zastosować – w pełnym metafor i skojarzeń tekście – wiele uproszczeń. Dzięki nim opowieść jest bardzo przejrzysta. Reżyser – wspólnie z autorką scenografii – Elżbietą Biryło – nadały jej formę książki, której zapisane kartki towarzyszą temu, co dzieje się na scenie, a następujące po sobie części przedstawienia to kolejne rozdziały powieści. (…) Aktorzy stworzyli galerię barwnych postaci, bawiących się wraz z widzami słowem, gestem i mimiką.

Barbara Koś, Kim jesteś Pędrku?, „Słowo Ludu” 2003, nr 4 z dn. 6.01.

PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design