Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
Image

(…) Siła Mrożka w tym utworze polega na klimacie refleksji, a także wyrafinowanym, bo tragifarsowym humorze sytuacyjnym i słownym. Nie wszystkie te niuanse zostały w Radomiu wydobyte i należycie wyeksponowane, reżyserowi i aktorom w wielu wypadkach zabrakło konsekwencji, nie stało sił, by rzecz doprowadzić do finału. Ale jest to Mrożek interesujący i propozycja teatralna godna uwagi.
Przedstawienie rodziło się w wielkim trudzie i dostąpiło dramatycznej fazy, która miała zadecydować o jego scenicznym żywocie. W tej właśnie fazie je oglądałem i nie czułem się zawiedziony, mając świadomość karkołomności przedsięwzięcia.
(…) Widz oglądający Mrożka w wydaniu radomskim nie musi znać kulisów tworzenia się spektaklu. Nie musi zdawać sobie sprawy z odpowiedzialności reżysera, który jest pierwszym i najważniejszym animatorem napięć psychologicznych, subtelnym rysownikiem osobowości pokazywanych na scenie (…). Czy Zygmunt Wojdan stanął wobec wszystkich tych wymagań na wysokości zadania? Nie mając co do tego absolutnej pewności, mogę stwierdzić jedno: uczynił wszystko, żeby tak się właśnie stało.

s.m., Zaskakujące sąsiedztwo, „Przemiany” 1982, nr 9.

PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.