Teatr Klinika Lalek „Cyrk Tarabumba”-Ulica teatralna 2020 - Teatr Powszechny
Czas: 60 minut

Teatr Klinika Lalek „Cyrk Tarabumba”

Teatr Klinika Lalek „Cyrk Tarabumba”
OPIS
Ekologiczne, lalkowe widowisko cyrkowe, w którym w rolach zwierząt występują lalki i duże "nadmarionety" (marionetki zwierząt w ich naturalnych wielkościach), a w rolach artystów cyrkowych aktorzy w planie żywym.

Głównymi lalkowymi Bohaterami naszego cyrkowego widowiska jest przystojna Żyrafa, zakochana w treserze, śpiewaczka I tancerka, potężny Lew, który ryczeć potrafi i chce pożreć tresera I Słoń, wirtuoz gry na trombonie, który umie stać na trąbie i potrafi latać!!!
Żyrafa zaśpiewa o Miłości do Natury, Lew nauczy nas odwagi, a Słoń pokaże, że wszystko w życiu jest możliwe... W rolach ludzkich zobaczymy Treserów, Siłaczy, Żonglerów, Clownów....Prezentujemy Państwu nową formę widowiska cyrkowego. Nawiązujemy do pięknej tradycji cyrkowej, wprowadzając jednak nową jakość: obok ciekawych technik sztuki lalkarskiej, zwracamy uwagę na poszanowanie dla istot żywych, piękno teatru lalek zamiast cierpienia zwierząt.
Spektakl jest jedną z pierwszych tego typu inicjatywą na świecie! Tylko tutaj nadmarionety animowane przez aktorów-lalkarzy wystąpią na jednej scenie z artystami cyrku, by stworzyć piękne, kolorowe przedstawienie. hołd dla sztuki teatralnej, lalkarskiej i cyrkowej, zaskakujące ich połączenie...
Spektakl adresowany jest do widzów w każdym wieku. Jest to widowisko rodzinne, które z pewnością zachwyci i Dzieci i Rodziców I Dziadków.

premiera: 13.05.2014 r.
MASKARADA - 16 czerwca 2018, godz. 16:30, rzeszowski rynek, spektakl plenerowy prezentowany poza konkursem

koncepcja, scenariusz, reżyseria: Wiktor Wiktorczyk autor lalek: Zbigniew Roszkowski,Wiktor Wiktorczyk muzyka: Antoni Gralak

Event Properties

Event Date 07-08-2020 9:00 pm
Event End Date 07-08-2020 10:00 pm
Capacity Unlimited
Individual Price Free
Location Plac Jagielloński
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design