Piaf-Spektakl - Teatr Powszechny

Piaf

Pam Gems

Piaf
OPIS

 O Edith Piaf pisano, że mówiła sercem, że była artystką totalną i absolutną, najbardziej zdumiewającym zjawiskiem music-hallu. Jej głos wznosił się jak ukośny promień słońca nad migotliwymi falami Sekwany. Jak nikt inny śpiewała o miłości i samotności, o nieszczęściu i zdradzie.
"Wszyscy znają Edith Piaf. Spogląda na nas ze zdjęć, wyrażając w sposób zdumiewający całą prawdę o sobie. Mała kobietka, która jest wielką gwiazdą. Odziana w skromną czarną sukienkę, z ciężką głową na wątłych ramionach, z obcym spojrzeniem, w którym kryje się tyle niezrozumiałych spraw. Swoją prawdę wyraziła, obierając przydomek PIAF. Pozostanie na zawsze małym ptakiem, który wypadł z gniazda. Ruchy jej ramion przypominają złamane skrzydła, usiłujące dzielnie poruszać się w przestrzeni. Ta przeciętna z wyglądu dziewczyna, gdy znajdzie się na scenie, staje się dziwnie, nieprawdopodobnie piękna. Przeżywa z niesłychaną intensywnością wszystkie historie, o których opowiada w swoich piosenkach. Jej głos ulicznej śpiewaczki, ostry i suchy, zaskakuje swoimi wzlotami. Głos ascetyczny, głuchy, chwilami załamujący się ochryple. Głos nędzy, która ucieka w marzenia. Głos oczarowanego dziecka."("Aujourd'hui" 13.04.1941 r.)

Spektakl jest opowieścią o drodze, jaką musiała przejść, zanim zawędrowała na szczyt, o cenie, jaką zapłaciła za sukces i o niekończącej się pogoni za miłością i szczęściem. W przedstawieniu usłyszymy najpiękniejsze i najbardziej znane piosenki z repertuaru Piaf.

czas trwania: 3 godz. (1 przerwa)

 

fot. K. Strudziński

fot. P. Goliatpremiera 19.09.2009

Event Properties

Event Date 19-09-2009 7:00 pm
Event End Date 19-09-2009 8:00 pm
Capacity Unlimited
Individual Price Free
Location Duża Scena
Przekład
Jerzy Zagórski
Opracowanie tekstu
Andrzej Ozga
Reżyseria
Tomasz Dutkiewicz
Scenografia
Wojciech Stefaniak
Kostiumy
Zofia de Ines-Lewczuk
Opracowanie muzyczne
Grzegorz Jabłoński

Katarzyna Jamróz

Piaf

Honorata Witańska

Toine

Ewa Trochim

Madeline

Łukasz Węgrzynowski

Pianista, Niemiec 2, Fizjoterapeuta, Żołnierz, Marynarz 2, Jankes

Krzysztof Prałat

Jacko

Aleksander Trąbczyński

Marcel Cerdan

Wojciech Wachuda

Pierre

Michał Górski

Eddie, Paul, Niemiec 1, Pusher, Marynarz 1

Robert Mazurek

Emil, Theo

Izabela Brejtkop, Danuta Dolecka, Joanna Jędrejek, Iwona Piniążek, Magdalena Placek-Boryń, Włodzimierz Mancewicz, Karolina Winiarek, Magdalena Pawelec, Magdalena Witczak, Przemysław Bosek, Alan Bochank, Ryszard Mróz, Anna Weitz

Statyści

Sprzedaż biletów zakończona
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design