Piotr Wojtasik-Do wszystkich zainteresowanych-Spektakl - Teatr Powszechny

Piotr Wojtasik-Do wszystkich zainteresowanych

Piotr Wojtasik

Piotr Wojtasik-Do wszystkich zainteresowanych
OPIS

Piotr Wojtasik -- wirtuoz trąbki, znakomity improwizator i kompozytor, od przeszło 30 lat przemawia własnym, niepowtarzalnym, muzycznym językiem. Nagrywał i koncertował w większości krajów Europy, w Maroku, Izraelu, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Japonii i Indiach. W latach 80. i 90. reprezentował nurt nowoczesnego bop'u, który obecnie przyjął formę bardziej indywidualną, opartą w części na jazzie modalnym z niewielkimi elementami free i muzyki etnicznej. Stale współpracuje z takimi muzykami jak: John Betsch, Joris Teepe, Viktor Tóth, Steven McCraven, Nicolas Simion, Michał Barański, Michał Miśkiewicz, Michał Tokaj. Od lat zapraszany jest do współpracy przez legendarnego saksofonistę Billy'ego Harpera. Brał udział w licznych projektach specjalnych z udziałem gigantów światowego jazzu, takich jak: Kenny Garrett, Joe Lovano czy Archie Shepp. Równocześnie występował jako sideman w innych zespołach, w skład których wchodzili muzycy takiej rangi, jak: Victor Lewis, George Cables, Kirk Lightsey czy Joe LaBarbera.
Na swoim koncie ma 11 autorskich płyt, które zdobyły wysokie uznanie wśród krytyków i melomanów. Albumy „Circle" oraz „Hope" otrzymały prestiżową nagrodę polskiej branży muzycznej -- Fryderyka. Wielokrotnie zwyciężał w rankingu Jazz Top magazynu Jazz Forum.
Zespół wystąpi w składzie:
Piotr Wojtasik -- trąbka
Viktor Tóth (Węgry) -- saksofon
Michał Tokaj -- fortepian
Sławomir Kurkiewicz -- kontrabas
Michał Miśkiewicz -- perkusja

Event Properties

Event Date 04-02-2020 7:00 pm
Event End Date 04-02-2020 8:00 pm
Capacity Unlimited
Registered 0
Individual Price Free
Location Duża Scena
Sprzedaż biletów zakończona
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.