Władza-Archiwum - Teatr Powszechny
Duża Scena
Czas : 155 minut

Władza

Power

Nick Dear

Władza
OPIS

 Francja, czasy panowania Ludwika XIV. Król, po śmierci niezwykle wpływowego kardynała Mazarina, ze zdumieniem odkrywa, kto naprawdę rządzi państwem. Kontrola wykazuje, że faktyczny stan królewskiej kasy został zafałszowany, a ktoś zaspokajając własne, coraz bardziej wymyślne zachcianki, rujnuje skarb państwa. Głównym rywalem młodziutkiego, wchodzącego w życie króla, staje się doświadczony, przebiegły i bardzo groźny gracz - minister finansów, Mikołaj Fouquet. Ludwik rozpoczyna misterną intrygę, która ma na celu wyeliminowanie finansisty i odzyskanie pełni władzy. Walka staje się z każdą minutą coraz bardziej intrygująca, bowiem przeciwników łączą... wspólne interesy.

Znakomita sztuka uznanego brytyjskiego dramatopisarza, Nicka Deara to nie tylko uniwersalna opowieść o kulisach rządzenia, to także ponadczasowa rzecz o deprawującej sile pieniądza, zepsuciu rządzących i chęci dominacji człowieka nad człowiekiem.
Władza powoduje, że krok po kroku zacierają się granice dozwolonych zachowań. Normą stają się bezpardonowe rozgrywki o wpływy, korupcja, malwersacje, rozluźnienie moralne, zakłamanie. Czy możliwe jest przeciwstawienie się temu złu?

Efektowny historyczny kostium, współcześnie brzmiące problemy, wciągająca, sprawnie poprowadzona intryga, wyraziści bohaterowie, wachlarz ekstremalnych uczuć, celne dialogi, widowiskowa oprawa, a przy tym lekkość i dowcip.
Serdecznie zapraszamy Państwa na „Władzę"!Nagrań muzycznych dokonano w Studio 124 w Warszawie pod dyrekcją kompozytora.

Marcin Gadaliński - kontratenor
Mariusz "Fazi" Mielczarek - flet, saksofon sopranowy, altowy, tenorowy,
Chris Aiken - instrument perkusyjne
Piotr Salaber - fortepian

Realizacja nagrań - Chris Aiken

 Czas trwania: 2 godz. 35 min. (1 przerwa)

 

fot. M. Strudziński

premiera 18.03.2016

Event Properties

Event Date 18-03-2016 6:00 pm
Event End Date 18-03-2016 8:35 pm
Capacity Unlimited
Individual Price Free
Location Duża Scena
Przekład
Elżbieta Woźniak
Reżyseria
Andrzej Bubień
Scenografia i kostiumy
Anita Bojarska
Muzyka
Piotr Salaber
Choreografia
Olga Wąchała
Projekcje
Maria Porzyc
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.