MFG XV | Iwona, Księżniczka Burgunda - Rzeszów- Spektakl XV MFG - Teatr Powszechny
Duża Scena
Czas: 120 minut

MFG XV | Iwona, Księżniczka Burgunda - Rzeszów

Teatr im. W. Siemaszkowej, Rzeszów

MFG XV | Iwona, Księżniczka Burgunda - Rzeszów
OPIS

Sztuka Gombrowicza, w której komedia przenika się z tragedią. To opowieść o fikcyjnej rodzinie królewskiej, której dobre samopoczucie i megalomania zostają zburzone przez pojawienie się dziewczyny o imieniu Iwona. Przerażona i zalękniona w sobie tajemnicza bohaterka doprowadza do dekonstrukcji i zrujnowania nadętej i zakłamanej struktury dworu. Dworu jako rodziny, która odsłaniając swoje wstydliwe tajemnice i sekrety o mały włos nie doprowadza samej siebie do katastrofy i upadku.

Gombrowicz w pierwszym, napisanym jeszcze przed wojną, dramacie daje zapis mechanizmów i społecznych konwenansów, a przede wszystkim próbuje przedstawić sytuację człowieka uwikłanego w relacje z innymi. Pokazuje, w jaką stronę mogą ewaluować nasze kompleksy, kiedy spotkają się z absolutem.

Event Properties

Event Date 08-10-2022 5:00 pm
Event End Date 08-10-2022 7:00 pm
Capacity Unlimited
Individual Price Free
Location Duża Scena
Reżyseria
Waldemar Śmigasiewicz
Scenografia i kostiumy
Maciej Preyer
Muzyka
Mateusz Śmigasiewicz

Justyna Król, Mariola Łabno-Flaumenhaft, Małgorzata Machowska, Dagny Mikoś, Barbara Napieraj, Robert Chodur, Waldemar Czyszak, Marek Kępiński, Wojciech Kwiatkowski (gościnnie), Adam Mężyk, Mateusz Mikoś, Piotr Mieczysław Napieraj, Kacper Pilch (gościnnie)

Sprzedaż biletów zakończona
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design