Tomasz Wóltański - Teatr Powszechny

Zespół artystyczny

Tomasz Wóltański

Tomasz Wóltański

KILKA SŁÓW+

Od najmłodszych lat jestem miłośnikiem gier komputerowych i książek fantasy. "Wiedźmina" czytałem po raz pierwszy w wieku dziesięciu lat. Definitywnie odbiło się to na kształceniu się mojego umysłu, czy na dobre, to już nie jestem w stanie ocenić. Aż do liceum tylko te dwie rzeczy były mi w głowie. W wieku 16 lat, losowo, z powodów towarzyskich wylądowałem na próbie teatru amatorskiego "Rozmyty Kontrast" w moim rodzinnym Ciechanowie. Spodobało mi się i zostałem na dłużej, grałem tam przez 5 lat. Absolutnie przypadkiem trafiłem na teatr, który pokochałem dzięki ludziom, którzy mi go pokazali.

Aktorstwo daje mi głęboką satysfakcję. Performowanie przed ludźmi na żywo ma w sobie jakąś nieuchwytną esencję niepowtarzalności danej chwili. Mam to szczęście, że jest mi dane wykonywać zawód, w którym się spełniam.

Prywatnie, kocham zwierzęta, nienawidzę warzyw, moje spektrum muzyczne sięga od polskiego rapu do szwedzkiego power metalu, uwielbiam wpływać na ludzi, rozśmieszać, intrygować, dawać powody do przemyśleń oraz używam za dużo sarkazmu. Co to za życie bez dobrego poczucia humoru? A z moich żartów, przynajmniej ja sam się najgłośniej śmieję.

WYKSZTAŁCENIE+
DROGA ZAWODOWA+
ROLE TEATRALNE, FILMOWE I TELEWIZYJNE+
INNE+
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design