Makbet-Spektakl - Teatr Powszechny
Duża Scena
Czas: 120 minut

Makbet

Macbeth

William Shakespeare

Makbet
OPIS

Czy zdołałbyś się zatrzymać, kiedy cel wydaje się być na wyciągnięcie ręki i tylko jeden krok dzieli cię od osiągnięcia tego, o czym zawsze marzyłeś? Nie podjąłbyś ryzyka, wiedząc, że okazja może się nie powtórzyć, a jeśli jej nie wykorzystasz, zrobi to za ciebie ktoś inny? Przecież jutra może nie być, więc ważne jest tu i teraz.

Szekspirowski „Makbet" w inscenizacji Katarzyny Deszcz to uniwersalna opowieść o obsesyjnym dążeniu do władzy i jej deprawującej, wyniszczającej sile, ale to przede wszystkim spektakl o zdradzie. I o nieufności rodzącej tak wielki lęk, że nie zawahasz się przed niczym, byle tylko choć na chwilę się go pozbyć. W tym świecie przyjaciel może okazać się śmiertelnym wrogiem. W tym świecie nie ma miejsca na żadne sentymenty. Uczucia, choćby najbardziej płomienne i szczere, okazują się słabością, za którą przyjdzie zapłacić. W tym świecie króluje frustracja, agresja i wszechogarniający strach. Panoszy się zło, którego jedynym sprawcą jest człowiek. W tym świecie panuje zapierająca dech w piersiach samotność...

„Makbet" to przedstawienie poruszające i zaskakująco współczesne. Brutalne, bolesne, kipiące emocjami, które nie są literacką fikcją. Pozycja obowiązkowa. Serdecznie zapraszamy!

 

Serdecznie dziękujemy Fabryce Broni „Łucznik" - Radom Sp. z o.o. za wypożyczenie do spektaklu trenażerów pneumatycznych karabinków Beryl.

pobrane


premiera 30.03.2019

RECENZJE

Fot. Marian Strudziński

Event Properties

Event Date 30-03-2019 6:00 pm
Event End Date 30-03-2019 8:00 pm
Capacity Unlimited
Individual Price Free
Location Duża Scena
Przekład
Stanisław Barańczak
Reżyseria
Katarzyna Deszcz
Scenografia
Andrzej Sadowski
Muzyka
Krzysztof Suchodolski
Inspicjent
Ilona Kaluga
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design